Wyjazd na narty z biurem podróży – rozważamy za i przeciw!

Czas czytania: 5 min
Wyjazd na narty z biurem podróży – rozważamy za i przeciw!

Nie chcesz zajmować się organizacją i planowaniem wypadu na narty? Nic prostszego, możesz pojechać w góry na zorganizowany wyjazd z biurem podróży. Jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie? Co otrzymasz w ramach wycieczki na narty z biurem podróży? Czy warto w takiej sytuacji wykupić dodatkowe ubezpieczenie? Przekonajmy się!

Szusowanie po stoku bez żadnego planowania i załatwiania spraw, to kusząca perspektywa. Jednak nawet podczas takiego wyjazdu warto mieć dobre ubezpieczenie turystyczne. Na szczęście znalezienie i kupienie takiej ochrony zajmuje kilka minut – wystarczy wejść na https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/.

Co otrzymasz w ramach zorganizowanego wyjazdu?

Letnie wyjazdy z biurem podróży nikogo nie dziwią. W końcu wiele osób marzy o wyjeździe all inclusive bez żadnych obowiązków i ze wszystkimi udogodnieniami na miejscu. Jednak dla części turystów liczy się przede wszystkim aktywny wypoczynek, czyli experiential travel. Również zimą można wybrać się na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży, który będzie pełen aktywności.

Obecnie bez problemów znajdziemy oferty wyjazdów w Alpy, których celem jest przede wszystkim uprawianie sportów zimowych. W ramach zorganizowanego wypoczynku otrzymamy:

 • transport – najprawdopodobniej będzie to autokar z Polski,
 • noclegi – w zależności od ceny będzie to pensjonat lub hotel o wybranych standardzie,
 • wyżywienie – do wyboru do koloru (od śniadań do all inclusive),
 • skipass – dedykowany najbliższym trasom zjazdowym,
 • lekcje jazdy na nartach – może pojawić się w ofercie,
 • zniżki – na przykład wypożyczalnia sprzętu narciarskiego,
 • ubezpieczenie narciarskie – chroni podczas zabawy na stoku,
 • dodatkowe atrakcje na miejscu – imprezy, zajęcia, wycieczki,
 • wsparcie osoby, która dba o turystów – może to być rezydent, opiekun wyjazdu lub przewodnik.

Oczywiście oferty biur podróży dostosowane są do klientów, więc będą one inne dla par, singli czy rodzinnych wyjazdów.

Dlaczego warto jechać na narty z biurem podróży?

Zorganizowany przez biuro podróży wyjazd na narty lub snowboard ma wiele zalet, do których możemy zaliczyć:

 • brak konieczności załatwiania, planowania, organizacji wyjazdu;
 • mniej stresu i większy spokój, bo to ktoś za Ciebie wszystko organizuje;
 • doświadczone biuro podróży wie, czego potrzebują turyści podczas wyjazdu na narty, więc oferuje wiele atrakcji i udogodnień związanych z taką aktywnością;
 • na zorganizowanym wyjeździe można poznać innych pasjonatów narciarstwo, porozmawiać, nawiązać znajomości i wymienić się doświadczeniami;
 • w ramach wyjazdu oferowane są często zniżki na wynajem sprzętu czy lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie;
 • biuro podróży zapewnia także dodatkowe atrakcje.

Na zorganizowany wyjazd powinny wybrać się osoby, którym zależy na wygodzie, nie chcą lub nie lubią zajmować się planowaniem i załatwianiem spraw związanych z wycieczką.

Co może Ci przeszkadzać w zorganizowanym wyjeździe?

Jak większość rzeczy również na zorganizowany wyjazd możemy patrzeć z dwóch stron – co w nim jest pozytywne i jakie ma wady. Teraz przyjrzyjmy się jego minusom:

 • mniejsza swoboda niż podczas niezorganizowanego wyjazdu;
 • z pewnością za pracę biura podróży trzeba zapłacić, więc zaplanowanie i zorganizowanie wyjazdu na narty na własną rękę będzie tańsze w wielu aspektach;
 • niepotrzebne wydatki związane z atrakcjami czy wydarzeniami, które nie są dla nas interesujące;
 • w zorganizowanej grupie mogą znaleźć się osoby, które będą konfliktowe lub będą nas irytować (choć oczywiście jest to zawsze sprawa indywidualna).

Więcej na temat takiego wyjazdu przeczytasz w na stronie https://mubi.pl/poradniki/zorganizowane-wyjazdy-na-narty-i-snowboard/.

Czy kupić dodatkowe ubezpieczenie?

Wspomnieliśmy wcześniej, że biuro podróży organizuje nie tylko noclegi, wyżywienie, skipassy czy transport, ale także zapewnia ubezpieczenie turystyczne. Czy jest ono obowiązkowe?

Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych biuro podróży ma obowiązek ubezpieczyć uczestników wyjazdu. Przepisy prawa wskazują, że musi to być minimum ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW. Jednak nie mówią one nic o sumach ubezpieczenia, więc zawsze warto przyjrzeć się dokładnie oferowanemu ubezpieczeniu na wyjazd na narty – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Jeśli warunki ubezpieczenia oferowanego przez biuro podróży uznasz za niewystarczające, to zawsze możesz wykupić ubezpieczenie we własnym zakresie. Dzięki temu wybierzesz ochronę dopasowaną do siebie.

W pakiecie ubezpieczenia narciarskiego może znaleźć oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia, assistance i NNW, także OC w życiu prywatnym (obowiązkowe na stokach we Włoszech) czy ubezpieczenie bagażu. Pamiętaj, by przed wyborem konkretnej oferty przyjrzeć się ogólnym warunkom ubezpieczenia – znajdziesz tam między innymi zakres ochrony, wyłączenia czy wyjaśnienie co do obowiązków po zajściu szkody.