Wiosenne wakacje? Dlaczego nie! Gdzie warto się wybrać i jak się spakować?

Czas czytania: 5 min

Wakacje oczywiście kojarzą się z miesiącami letnimi, wszak to wtedy dzieci mają przerwę od szkoły. Ale przecież to głównie dorośli zasługują na wypoczynek. Na szczęście dysponując urlopem można wybrać sobie czas wakacji i wcale nie musi to być miesiąc lipiec czy sierpień, tym bardziej, że to właśnie w miesiącach letnich narzeka się na zbyt duże tłumy, które są niemal zawsze i wszędzie. A co powiecie na wakacje wiosną? Naszym zdaniem to świetny pomysł. Tutaj pojawiają się pytanie: gdzie się wybrać? I jak się spakować?

Kierunek podróży – tam, gdzie zawsze jest pogoda

Kwiecień to dobry miesiąc na podróże, bo w końcu jest już ciepło, ale też nie zbyt ciepło. Warto zastanowić się nad takim kierunkiem, gdzie zawsze jest pogoda. W końcu spędzanie wakacji tylko w pokoju hotelowym nie jest ani przyjemne, ani też rozwijające. Zaletą wakacji wiosną jest także to, że można sporo zaoszczędzić, wszak ceny wyjazdów są zdecydowanie niższe. Pomyślcie tylko, że kupując wycieczkę last minute możecie zaoszczędzić nawet 50%. Warto więc wybrać się w rejony Hiszpanii czy też Portugalii. Na pewno pogoda będzie udana, podobnie jak Wasz wyjazd. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że musicie spędzać całe dnie na plaży. A wręcz przeciwnie – poza spacerami po plaży warto też zwiedzać. W końcu czy to w Hiszpanii czy też Portugalii znajdziecie wiele zabytków, a przy tym poznacie wybitnie pyszną kuchnię.

O formalnościach słów kilka

Wybierając się na wakacje wiosną, nadal trzeba pamiętać, że w wielu krajach obowiązują surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Cóż, zmieniają się one regularnie. Obecnie coraz częściej mówi się o tym, że w krajach zachodnich rozpoczęła się już kolejna fala zachorowań. Dlatego też sprawdźcie przepisy. Na dzień dzisiejszy np. w Portugalii wszystkie ośrodki kulturalne działają, a więc bez obaw możecie iść do kawiarni, teatru czy opery. Jednak wymagane jest zachowanie dystansu społecznego. Nadal jednak obowiązują limity. Nie trzeba natomiast okazywać Unijnego Certyfikatu COVID. Od dnia 19 lutego 2022 r. zniesiono także konieczność posiadania negatywnego wyniku testu. Zatem podczas meldowania się czy to do hotelu czy też do pensjonatu nie będziecie musieli pokazywać tzw. paszportu covidowego. Ale obowiązuje natomiast konieczność zasłaniania ust i nosa w zatłoczonych miejscach czy też transporcie publicznym. Przy czym taksówki czy inne przewody pasażerskie nie mają już limitu obłożenia.

W co się spakować, by potem nie żałować?

Nie można zapominać jak ważne jest właściwe przygotowanie bagażu. Jednak w żadnym wypadku nie wybierajcie toreb czy plecaków, bo nie ma się co oszukiwać, ale stoją one w totalnej opozycji do słowa „wygoda”. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są duże walizki. Pomieścicie w nich wszystkie rzeczy. Jednocześnie dobre i to duże walizki wcale nie muszą być drogie. My polecamy Wam te z tworzywa ABS, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym są bardzo wytrzymałe. Oczywiście na tym ich zalety się nie kończą, bo nie przemakają. Zatem sprawdzą się nawet w bardziej wymagających warunkach. Zwrócicie jeszcze uwagę jakie koła ma Wasza duża walizka. Najlepiej jeżeli obracałyby się o 360 stopni. Duże znaczenie ma sam materiał. W tym przypadku polecamy Wam połączenie kauczuku z gumą. Macie wtedy pewność, że kółka będą pracować cicho.

Co spakować, by potem móc skupić się na zabawie i wypoczynku?

Cóż, wakacje są przyjemnością, natomiast małą przyjemnością jest już samo pakowanie się. Otóż trzeba tutaj pamiętać, że lepiej nie pakować się na ostatnią chwilę, bo wtedy jest więcej jak pewne, że o czymś zapomnijcie. A wtedy zapewne poczujecie zdenerwowanie czy nawet wkurzenie. Dlatego też zamiast się denerwować, czy zastanawiać czy wszystko jest spakowane, zdecydowanie lepiej przygotować listę, następnie tylko odhaczać poszczególne elementy bagażu. Nie należy również pakować rzeczy, których w żadnym wypadku nie będziecie używać. Elegancka odzież na wakacjach się nie sprawdza. Zdecydowanie lepiej postawić tylko na taką, która jest niezbędna. Do tego pamiętajcie, że nie ma sensu wozić pełnych butelek kosmetyków. Wystarczy zakupić miniaturki, albo też zakupić małe buteleczki, a następnie przelać swoje ulubione produkty. Po potem pozostaje już tylko wyluzować się i dobrze się bawić – w końcu to wakacje i nie ma znaczenie, że to wakacje wiosenne.