Największe atrakcje Costa del Sol

Czas czytania: 5 min
Największe atrakcje Costa del Sol

Długie, przepiękne plaże otoczone górami i przykuwającymi wzrok białymi budynkami. Wielowiekowe zabytki, urokliwe miasteczka i ciepła, błękitna woda to tylko nieliczne z atrakcji, które oferuje wybrzeże Costa del Sol – najbardziej popularny rejon Andaluzji.

Wiele osób decyduje się na wypoczynek w tej okolicy ze względu na piękną pogodę. Słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku, a temperatura oscyluje w granicach ok. 25 stopni. Kolejną zaletą tego regionu Hiszpanii jest niewielka odległość od wybrzeża Afryki, na które często kursują tanie linie lotnicze. Obraz spędzenia wypoczynku w takim klimacie brzmi naprawdę kusząco. Co jeszcze oferuje Andaluzja? Co warto zobaczyć na Costa del Sol?

Atrakcje turystyczne Costa del Sol

Ten obszar wybrzeża Morza Śródziemnego oferuje odwiedzającym szerokie spektrum rozrywki. Coś dla siebie znajdzie zarówno osoba, która lubi aktywnie spędzać czas, jak i ta, która woli delektować się pięknem zabytków i bogactwem kulturalnym. Można wymienić kilka obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas urlopu na Costa del Sol. Zalicza się do nich między innymi:

Benalmadena – to malownicze miasteczko znane jest z urokliwego portu jachtowego, utrzymanego w andaluzyjsko-mauretańskim stylu. Odwiedzając wspomniane miasto warto wjechać kolejką Teleferico na wzgórze, z którego można obejrzeć panoramę miasta, widoki zapierają dech w piersiach. Podczas wizyty w miasteczku można wybrać się także do parku Sea Life, gdzie rekiny pływają tuż przed naszymi oczami. Innym interesującym miejscem jest Park Selvo Marina, w którym swoje akrobacje przedstawiają turystom foki i delfiny. Po całym dniu atrakcji można pobawić się w lokalnych klubach lub wypić koktajl i zjeść kolację w jednej z licznych restauracji.

Malaga – to miasto dla zwolenników większych metropolii – liczy ponad 600 tysięcy mieszkańców. To rodzinne miasto Pabla Picassa i Antonio Banderasa, które powstało w VIII wieku p.n.e. Na uwagę zasługuje tu z pewnością historyczne centrum miasta, które bez problemu można zwiedzić na piechotę oraz wzgórze Gibralfaro, które warto odwiedzić wieczorem, kiedy będzie nieco chłodniej.

Rekomendujemy obejrzeć również katedrę w Maladze oraz pobliski Pałac Arcybiskupa, niedaleko których znajduje się największe w Hiszpanii muzeum – Museo de Malaga. Jest ono podzielone na dwie części: architektoniczną – przedstawiającą historię miasta oraz poświęconą sztuce. Będąc w Maladze warto odwiedzić także największe targowisko Mercado Central de Atarazanas, na którym można spróbować tradycyjnych dań lub zakupić lokalne produkty. Co ciekawe, targowisko znajduje się w miejscu dawnej, arabskiej stoczni, której bramę nadal można podziwiać. Inne punkty, jakie trzeba zobaczyć to: Teatr rzymski oraz twierdza Alacazaba – czyli pozostałości po dawnych cywilizacjach.

Caminito del Rey – czyli szlak w skalistym wąwozie, który na początku XX wieku miał zadanie łączyć ze sobą dwie elektrownie wodne. W latach 90 można było skorzystać ze szlaku i spróbować swoich sił w trekkingu. Niestety ścieżka była na tyle niebezpieczna, że władze musiały ją zamknąć i poddać modernizacji, by po kilkunastu latach oddać ją ponownie do użytku dla turystów, tym razem w bezpiecznej formie. Obecnie trasa liczy 5 km, a jej przebycie zajmuje ok. 3 godziny.

Laguna Fuente de Piedra – to największy andaluzyjski rezerwat przyrody, położny na 1400 hektarach mokradeł, na którym można spotkać największą kolonię flamingów.

Cueva de Nerja – przepiękna jaskinia w miejscowości Maro, w której można podziwiać największy na świecie stalagmit, liczący 32 m wysokości.

Costa del Sol dla aktywnych

Costa del Sol to nie tylko 125 malowniczych plaż, rozciągających się na ponad 180 km wybrzeżach czy wyłącznie luksusowe porty jachtowe, jak Puerto Banus i Puerto Marina. Oprócz pięknych widoków i spuścizny kulturowej można odnaleźć także tętniące życiem ulice.

Atrakcje Costa del Sol dla aktywnych to między innymi:

  • sporty wodne
  • pola golfowe
  • parki rozrywki
  • plażowe polo

Każdy, kto odwiedzi Costa del Sol na pewno będzie chciał jeszcze chociaż raz powrócić w tamtejsze strony. Wiele osób uważa te wybrzeże za idealne miejsce do życia, dlatego po wakacyjnym odpoczynku ludzie często szukają nieruchomości na sprzedaż w tym rejonie Andaluzji. Ci, których nie stać na zakup mieszkania, czy willi interesują się również wynajmem miejsca, w którym mogliby zatrzymać się na dłużej. Najlepsze apartamenty znajdziesz na https://agnesinversiones.com/pl/.