Gdzie wyjechać na majówkę?

Czas czytania: 4 min

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Trzeba postanowić, gdzie lecieć w maju, aby spędzić miło czas. W Europie i na świecie jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Niektórzy wolą jednak pochodzić po górach lub po prostu odpocząć leżąc na plaży. Wiele osób z Polski wybierze się na majówkę za granicą, aby naładować baterię i miło spędzić czas z rodziną. Poniżej zostaną przedstawione cztery miasta, gdzie można pojechać na majówkę.

Paryż, czyli miasto na każdą okazję

W Paryżu znajdą dla siebie jakąś atrakcję wszyscy turyści. Jeżeli wyjeżdżamy z dziećmi to możemy ich zabrać do Disneylandu, gdzie nasze pociechy, ale też my będziemy się świetnie bawić. Miejscem, które warto odwiedzić zawsze jest wieża Eiffla. W tym mieście możemy też pozwiedzać Pola Elizejskie oraz zobaczyć Łuk Triumfalny. W restauracjach w centrum spróbujemy francuskich specjałów, w tym słynnych rogalików francuskich. Podczas odwiedzin Paryża powinniśmy udać się do jednego z najsłynniejszych muzeów na świecie, czyli Luwru. Zwiedzenie najważniejszych obiektów całego miasta zajmie nam kilka dni, dlatego jest to idealne miejsce na wyjazd za granicę na majówkę.

Miasto Nicea, gdzie najlepsza pogoda na majówkę

To miasto jest stolicą Lazurowego Wybrzeża, dlatego tutaj nie będziemy mogli narzekać na pogodę, ponieważ jest to jedno z cieplejszych miejsc w Europie. Tutaj można zaznać już trochę promieni słonecznych. Jest to bardzo dobra miejscowość, gdzie spędzić majówkę, ponieważ możemy tutaj połączyć bierny odpoczynek z aktywnym zwiedzaniem architektury tego miasta. Zobaczymy piękne krajobrazy z licznych punktów widokowych znajdujących się w tym mieście. Na starym mieście będziemy mogli podziwiać starsze budynki poprzednich epok. Jedną z najważniejszych atrakcji Nicei jest promenada Anglików licząca 7 km i biegnąca wzdłuż plaż. Idąc nią możemy podziwiać stare hotele zbudowane w XIX wieku.

Amsterdam, czyli gdzie na majówkę najlepiej

Holenderska stolica to miasto wielu kontrastów. Tak na prawdę miło spędzą czas osoby o różnych charakterach. Jest to idealne miasto do zwiedzania różnymi środkami komunikacyjnymi, ponieważ strasznie popularne tutaj jest poruszanie się rowerem. To idealne miejsce dla osób, które zastanawiają się, gdzie w maju na wakacje. Dla fanów zabytków i architektury obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest Pałac Królewski oraz kościół Oude Kerk, czyli najstarszy kościół w tym mieście. Nie można zapomnieć o odwiedzeniu dzielnicy De Wallen, która jest znana ze stojących czerwonych latarni. W tej części miasta występuje wiele barów i restauracji z pysznym jedzeniem trafiającym do każdego podniebienia.

Barcelona, czyli gdzie wyjechać na majówkę

To kolejne miejsce, gdzie na majówkę mamy zapewnioną dobrą pogodę, jak na tą porę roku w Europie oraz możemy zwiedzić liczne zabytki tego miasta. Jednym z głównych miejsc, które trzeba odwiedzić jest stadion piłkarski Barcelony, Camp Nou. Dla fanów piłki nożnej to nie lada gratka i fantastyczne przeżycie. Ciekawymi miejscami do zwiedzenia są też kościół Sagrada Familia oraz Szpital św. Pawła. Obie budowle są charakterystyczne dla stylu katalońskiego w wykonaniu budowli.