Jedziesz do USA? Skorzystaj z wizy ESTA!

Czas czytania: 3 min
Jedziesz do USA? Skorzystaj z wizy ESTA!

Wiza ESTA to możliwość wypełnienia wszelkim niezbędnych danych potrzebnych do przekroczenia granicy w sposób zupełnie zdalny. Dzięki zniesieniu ruchu wizowego poprzez bezpieczny program ESTA możemy zwiedzać nowe miejsca w USA.

Podróże po Stanach Zjednoczonych na wyciągnięcie ręki

Wyjazd do Stanów na wakacje, podróż samochodem przez wybrzeże lub objazd camperem największe parki narodowe w USA to marzenie wielu ludzi na świecie. Z jednej strony w Stanach znajdziemy szeroki przekrój zróżnicowanych klimatycznie miejsc, w których wszechogarniająca przyroda i zwierzęta potrafią zachwycać. Z drugiej zaś strony w Stanach znajdziemy także szereg różnorodnych atrakcji związanych z kultowymi miejscami, obecnymi powszechnie w popkulturowej świadomości ludzi.

Dlatego też wakacje w Stanach to doskonały pomysł dla osób, które chcą przeżyć prawdziwą przygodę, dać ponieść się radości podróżowania, odkrywania zupełnie nowych dla siebie terenów oraz co istotne, poznawać odmienne kultury, języki czy ludzi pochodzących z wielu różnych państw na całym świecie. USA bowiem jest to kraj imigrantów, a co za tym idzie także tygiel kulturowy, w którym znajdziemy ludzi wywodzących się z absolutnie wszelkich kultur.

Ogromna zmiana w ruchu bezwizowym do Stanów dla Polaków

Przez lata wyjazd do Stanów był ograniczoną atrakcją, ponieważ aby wjechać do kraju, także w celach turystycznych, konieczne było zdobycie specjalnej wizy, dzięki której można było wjechać na okres dziewięćdziesięciu dni na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki. Natomiast warto pamiętać o tym, że dotyczyło to tylko państw z nałożoną koniecznością posiadania specjalnych wiz turystycznych. W innych państwach możliwy był przyjazd do Stanów również na okres trzech miesięcy, bez specjalnej wizy. Natomiast w Polsce wiązało się to z koniecznością złożenia odpowiednich dokumentów do ambasady amerykańskiej, odbywała się również specjalna wizyta w takiej ambasadzie.

Od 2019 roku jednak zniesiono ruch wizowy z Polski do Stanów. Z czym się to wiąże? Otóż przede wszystkim istotne jest to, że osoby chcący wyjechać do USA w celach turystycznych na okres nieprzekraczający dziewięćdziesięciu dni – mogą to zrobić bez konieczności posiadania specjalnej wizy.

Wniosek o możliwość wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych

Dzisiaj wystarczy złożenie odpowiedniego wniosku przez system ESTA https://estavisa.pl/jak-wypelnic-formularz-esta-krok-po-kroku/. To bezpieczna forma uzupełnienia wszelkich niezbędnych danych, które będą konieczne, aby móc przekroczyć granicę ze Stanami. Co istotne, możemy to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Nie musimy już udawać się specjalnie do ambasady amerykańskiej.

Wystarczy, że poprzez ESTA uzupełnimy wszelkie niezbędne informacje, zapłacimy odpowiednią kwotę, mamy elektroniczną formę naszego ważnego paszportu potwierdzającego wszystkie dane na nasz temat. I to wszystko, przez system zostanie nam wystawiona ważna zgoda na wjazd do Stanów na trzy miesiące. Co ważne taki wniosek w systemie będzie ważny przez dwa lata. Dzisiaj podróże do USA są łatwiejsze i szybsze, niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego warto zastanowić się nad takim wakacyjnym wyjazdem.